Ženská politika
Prezidentky čtou 05. 12. 2006 22:06
Prezidentka .cz
Zveme vás všechny na autorské čtení toho nejlepšího, co Prezidentky kdy napsaly. Již tuto sobotu 9.12. od 19:00 v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1.
ODS opět jen v mužských rukou 20. 11. 2006 22:09
Prezidentka .cz
Delegáti a delegátky 17. kongresu ODS, který se konal tento víkend v Praze, rozhodli/y, že v předsednictvu strany už není žádná žena. Doposud v pozici místopředsedkyně působila stávající místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová. Ta však v dnešní volbě neuspěla. Kongres se nesl v ostře antikomunistickém a antiparoubkovském duchu, k čemuž svým projevem přispěla i ona. Předsedou byl znovu zvolen Mirek Topolánek, kterému kongres poskytl silný a poměrně volný mandát při vyjednávání o vládě.
Na schůzích by měly fungovat dětské koutky 11. 10. 2006 21:59
Prezidentka .cz
Na kandidátní listině pro letošní komunální volby nabízí KSČM v Olomouci dvaadvacet mužů a třiadvacet, mnohdy mladých, žen. Tedy více než padesát procent. To je podle olomoucké městské a krajské zastupitelky Jaroslavy Cardové dobře nejen proto, že je tím dokonce překročena směrnice Strany evropské levice, která hovoří o potřebě 40-50 % žen. Mnoha ženám však ve vstupu do aktivní politiky brání nejedna překážka. Cardová to řekla na veřejné diskusi političek napříč spektrem, uskutečněné minulý pátek v olomouckém Divadle hudby.
Výbor OSN doporučuje Česku antidiskriminaci 30. 08. 2006 11:30
Prezidentka .cz
Definice diskriminace žen by měla být v Česku zahrnuta do relevantní národní legislativy, například do nového antidiskriminačního zákona. Stojí to v doporučení Výboru OSN, který se vyjádřil ke zprávě ČR k plnění Úmluvy o odstranění všech forem diskriminace žen, kterou česká vládní delegace v srpnu představila v New Yorku.
Místopředsedkyněmi sněmovny dvě političky z ODS 14. 08. 2006 21:36
Prezidentka .cz
Do místopředsednických křesel sněmovny byly dnes zvoleni/y tři muži a dvě ženy. Obě z řad ODS.
V Brně proběhla diskuse političek 01. 06. 2006 14:33
Prezidentka .cz
V úterý 30. května 2006 proběhla v brněnském Divadle 7 a půl netradiční předvolební debata, v níž se představitelky politických stran zabývaly pozicí žen aktivních v politice a přístupem jejich domovských politických stran k problematice ženských práv a rovnosti žen a mužů.

strana 1 ze 4

[první] [zpět1 2 3 4  [vpřed] [poslední]
Političky v ČR
Političky ve světě
Ženská politika
Odkazy
Literatura
Agentura GITA
Navštivte prezidentské kanceláře! Kateřina Jonášová Miluš Kotišová Pavla Jonssonová