Političky v ČR
Kateřina Jacques: Ochrana slabých politické body nepřináší 16. 09. 2006 11:23
Prezidentka .cz
Lidská práva a důstojnost vnímá citlivě a nedělitelně. Nerelativizuje a nezlehčuje. Věnuje se jim léta a má co říci. Ve známost široké veřejnosti přesto vstoupila až v důsledku brutálního policejního napadení, když poklidně demonstrovala proti pochodu neonacistické organizace Národní odpor, které naopak lidská práva neříkají absolutně nic.
Europoslankyně Flasarová: Bylo by nerozumné kráčet proti vývoji 21. 08. 2006 13:05
Prezidentka .cz
V těchto dnech se v médiích objevily informace, že podle Evropské unie mohou mobilní telefony přispívat k šíření šikany a mít stejně škodlivé dopady jako tabáková závislost. EU proto údajně zvažuje zavedení ochrany dětí a mládeže používající tyto přístroje. Na názor jsme se zeptaly poslankyně Evropského parlamentu Věry Flasarové (KSČM).
Ve vládě ODS nebude žádná žena! 21. 08. 2006 12:29
Prezidentka .cz
Poté, co se rozpadla trojkoalice a ODS začala sestavovat vládu sama, zmizela naděje na to, že v kabinetu zasednou alespoň tři ženy – měly to být Dana Kuchtová (SZ) na postu ministryně školství, Vlasta Parkanová (KDU-ČSL) coby ministryně obrany a Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) na ministerstvu kultury.
Topolánková se zachovala svéprávně 17. 08. 2006 17:41
Prezidentka .cz
Občanka České republiky Pavla Topolánková z Ostravy se rozhodla kandidovat do Senátu. Média by na tomto faktu nic nezaujalo v případě, že by se nejednalo o manželku předsedy nejsilnější politické strany, který byl mimochodem (až po její kandidatuře) prezidentem republiky jmenován premiérem.
České poslankyně se stávají ohroženým druhem: zastoupení žen v nově zvolené Sněmovně 05. 06. 2006 18:53
Jana S. Kavková, Fórum 50%
Po konečném sečtení hlasů z víkendových voleb se bohužel definitivně potvrdily pesimistické prognózy ohledně zastoupení žen v nové Poslanecké sněmovně, které naše organizace Fórum 50% zveřejnila na jaře. Počet poslankyň klesne ze současných 34 na 31, jejich podíl se tedy ze 17 % sníží na 15,5 %. Česká republika se tak umístila na 66. místě ve světovém žebříčku zemí z hlediska počtu žen v parlamentu, mezi Filipínami a Bangladéší.
Tři poslankyně byly zvoleny výhradně díky preferencím 05. 06. 2006 15:45
Prezidentka .cz
Z jedenatřiceti žen ve sněmovně je jedenáct nových. Značná část ze zvolených zákonodárkyň získala velké množství preferenčních hlasů. Kvůli přísnosti volebního zákona však díky nim postoupily v pořadí jen některé. Tři, které byly původně na nevolitelných místech, ve sněmovně zasednou výhradně díky preferencím.

strana 1 z 5

[první] [zpět1 2 3 4 5  [vpřed] [poslední]
Političky v ČR
Političky ve světě
Ženská politika
Odkazy
Literatura
Agentura GITA
Navštivte prezidentské kanceláře! Kateřina Jonášová Miluš Kotišová Pavla Jonssonová