Miluš Kotišová
„Nejsem feministka“ 08. 04. 2007 09:01
Miluš Kotišová
Dokážu i pochopit, proč se mnohé Češky uvádějí takovouto zvláštní padefinicí sama sebe. Stačí si namátkou z poslední doby vybavit jeden komentář za všechny na adresu „feministek“; autorem je v jeho případě poměrně mediálně známý komentátor pan Neff. Mně osobně zní jako pustá blábolovina jeho – snad alespoň malilinko nadnesené, vskrytu doufám - tvrzení, že „feministky“ se musí radovat nad zprávou, že varanky se mohou rozmnožovat bez samců. Roste tak podle něj „jejich“ naděje, že se obejdou do budoucna bez mužů. Pan Neff uzavírá, že v takovém světě by on rozhodně nechtěl žít. Důkazy pro své domněnky žádné nepřednesl, a ani nemůže.
Konkurz na politickou stranu 22. 02. 2007 21:04
Miluš Kotišová
Jako nespokojená, zklamaná, ale houževnatá volička si hledám pro volby 2010 politickou stranu, kterou bych mohla volit. Proto vypisuji konkurz na vhodnou politickou stranu.
Otevřený dopis ministryni Parkanové 05. 02. 2007 21:04
Miluš Kotišová
Tento otevřený dopis byl v souvislosti s probíhající diskusí o umístění vojenské základny na naše území a dalších otázek, které se v této souvislosti otevírají, zaslán přímo paní ministryni.
Baby humbuk box 11. 12. 2006 08:01
Miluš Kotišová
Tichá dobrá zpráva je, že anonymní schránka pro nechtěné narozené děti konečně funguje tak, jak má – anonymně. Nemohla jsem uvěřit vlastním očím a uším, když se strhl takový povyk kolem prvních starostlivě odložených dětí, které se ve schránkách našly, a že se dokonce do celé záležitosti vložila policie a dotyčné matky vyhledala; načež ony pak byly vystaveny obrovskému tlaku veřejnosti, aby si děti vzaly zase zpátky.
Korupce a jeden mýtus 11. 10. 2006 21:34
Miluš Kotišová
Korupční prostředí se svým všerdousivým objetím přímo zúčastněných i kolempracujících je zcela určitě jedním z hlavních důvodů, proč ženy (a nejen ony, jistě se najde celá řada neotrlých mužů) váhají se vstupem do stranické politiky; politice diplomatické či občanské se již přece věnují dávno.
Feminismus, homosexualita a důvěra k jazyku 15. 08. 2006 11:03
Miluš Kotišová
Nedávno se mne zeptala jedna známá, zdali (vůbec) čtu noviny - usoudila podle mých příspěvků pro www.prezidentka.cz, že nejspíš nikoli. S odpovědí jsem vyčkala na článek, který jsem se už dávno předtím rozhodla vyhradit - aktualitě.

strana 1 ze 3

[první] [zpět1 2 3  [vpřed] [poslední]
Političky v ČR
Političky ve světě
Ženská politika
Odkazy
Literatura
Agentura GITA
Navštivte prezidentské kanceláře! Kateřina Jonášová Miluš Kotišová Pavla Jonssonová